Kuruluş Bilgileri

KURULUŞTAN BUGÜNE HOŞCAN

1941 yılında Aziz Kemal HOŞCAN tarafından kurulan firmamız, kuruluşundan bu yana güven, istikrar ve mutlak müşteri memnuniyeti anlayışını ilke edinmiştir.Firmamız, karayolları ağının henüz tamamlanmadığı ve karayolu taşıma sektörünün ülkemizde yaygınlaşmadığı 1960'lı yıllara kadar 3 - 4 ton taşıma kapasiteli araçlarla DDY vagon bağlantılı taşımacılık ile müşterilerine hizmet vermiştir. Türkiye' de otomotiv sektörünün gelişmesiyle birlikte, 5 - 10 tonluk taşıma kapasitesine sahip araçları parkına eklemiş ve şehirlerarası karayolu taşımacılığına yönelmiştir..

Hoşcan lojistik olarak hep öncü olmanın mutluluğunu yaşadık.

1991 yılında kurumsallaşarak Hoşcan Nakliyat Tic. ve San. Aş. adını alan firmamız; demiryolu vagon taşımacılığından karayolu taşımacılığına uzanan gelişim sürecinde, sektörüne bilgi işlem teknolojilerinin kullanımı, sigortalı taşımacılık, danışmanlık gibi pek çok konuda sektörüne öncülük etmiştir.

2006 yılında firmamızın unvanı Hoşcan Lojistik Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak değiştirilmiş olup stratejik büyüme hedeflerine uygun olarak 2010 yılı sonunda hem kurumsallık düzeyini yükseltmiş hem de ortaklık ve sermaye yapısını değiştirerek ünvanını Hoşcan Lojistik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirmiş ve sermayesini 3.600.000 TL ye yükseltmiştir.

Firmamız, özmal ve sözleşmeli araçları, kendi özvarlığı olan lojistik merkezi, pek çok ilde bulunan şube ve temsilcilikleri, teknolojik donanımı ve 200'ü aşkın deneyimli, eğitimli ve güler yüzlü personeli ile müşterilerine taşımacılık, depolama,elleçleme gibi tüm lojistik hizmetlerinin yanı sıra Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş yetkili bayii olarak toptan şeker tedariği ve müşavirliği konularında hizmet vermektedir.


ESKİŞEHİR MERKEZ
A: Organize Sanayi Bölgesi
33.Cadde No:24 ESKİŞEHİR
T: +90 222 236 05 05 (pbx)
F: +90 222 236 16 99
M: info@hoscan.com


Her Hakkı Saklıdır 2015 © Hoşcan Lojistik Designpr